Почти каждый день читаю новости о пикетах против контакт...
Võidupüha eel, mida ei tähistata üksnes Venemaal, vaid ka paljudes Euroopa ja postsovetlikes riikides, kutsus rahvusvaheline meediaklubi Impressum Eestisse tuntud sõjaajaloolase ja kirjaniku Aleksei Issajevi. Kohtumise teema on „Teine maailmasõda: faktid, legendid, väljamõeldised“.
Aleksei Issajev kuulub nende uurijate hulka, kes tegelevad sõjaajaloo traagiliste lehekülgede süvendatud analüüsiga. Tema sulest on ilmunud rohkem kui 20 raamatut, mis on pühendatud Teise maailmasõja eri lehekülgedele ja episoodidele, samuti nende tõlgendamisele sõjajärgsetel aastatel. Issajevi teosed on pälvinud suure populaarsuse.
Klubi Impressum külaline on põhierialalt infotehnoloogia spetsialist. Ta sündis 1974. aastal Taškendis, alates 1987. aastast elab Moskvas. Ta lõpetas Moskva Insener-Füüsika Instituudi küberneetikateaduskonna süsteemianalüüsi kateedri. Ühendanud ajaloohuvi süsteemianalüütiku kogemusega, pöörab ta erilist tähelepanu möödunud sõja sündmuste tõepärasele käsitlemisele. Ajaloolane Issajev lükkab halastamatult ümber nende autorite väited, kes tõlgendavad möödunud sõja ajalugu vulgaarselt, lähtudes poliitilistest või ideoloogilistest seisukohtadest, samuti konjunktuursetest tellimustest. Tema raamatute faktiliseks baasiks on Venemaa Riikliku Sõjaarhiivi ja Vene Föderatsiooni Kaitseministeeriumi Keskarhiivi dokumendid. 2012. aastal kaitses ta ajalooteaduste kandidaadi kraadi. Aastatel 2007-2010 töötas teadurina VF Kaitseministeeriumi Sõjaajaloo Instituudis. Ta kuulub 2015. aastal ilmuva uusima 12köitelise sõjaajaloo 1.-5. köite autorite kollektiivi. Issajev on telekanalis Pervõi kanal jooksva dokumentaalseriaali „Suur sõda“ kaasstsenarist (teine stsenarist on A. Drabikin).
Need, kes sageli internetis käivad, tunnevad Aleksei Issajevit ka kui aktiivset blogijat (dr_guillotin).Oma isiklikus blogis „Elav ajakiri“ iseloomustab ta oma huvi sõjaajaloo vastu ja eelarvamustevaba suhtumist sellesse nii: „Minu nimi on Aleksei Issajev. Tegelen eraviisiliselt sõjaajalooliste uurimustega. See tähendab, et uurin 1941.-1945. aastani toimunud sõja ajalugu, kasutades kodumaiste ja välismaiste arhiivide dokumente. Maksan selle eest ise, kasutades seejuures ka raamatute eest saadud honorare. Seetõttu kirjutan neil teemadel, mis on antud ajahetkel mulle isiklikult huvitavad.“
Nagu selgus, ei pakkunud Aleksei Issajevi käsitletud teemad huvi üksnes talle endale, vaid ka sadadele tuhandetele tema ajalooliste ja publitsistlike teoste lugejatele. Klubi Impressum külalise raamatutest antakse perioodiliselt välja kordustrükke, nende üle arutletakse ja vaieldakse. Aleksei Issajev lubas Eesti publikule kõnelda Teise maailmasõja kõige tähtsamatest sündmustest, samuti sellest, kuidas mõned neist on ümbritsetud rumalate väljamõeldiste ja legendidega.
Avalikule kohtumisele Aleksei Issajeviga klubisse Impressum on oodatud ajakirjanikud, politoloogid, ajaloolased, kõrgkoolide õppejõud ja üliõpilased, vanemate klasside õpetajad ja õpilased ning ühiskondlike organisatsioonide esindajad.
Üritus toimub 8. mail kell 17 Tallinnas hotelli Meriton Grand Conference & SPA konverentsisaalis. Sissepääs on tasuta, kuid osaleda soovijad peavad ennast kindlasti eelnevalt registreerima tel +372 5309 9045 (tööpäeviti kella 10-18) või e-posti aadressil info@impressum-club.eu.
Kohtumisel osalejatel on võimalus esitada Aleksei Issajevile eelnevalt küsimusi.